Adopce na dálku ®
...naděje nejen v srdci Afriky
iniciativa adoptivních rodičů Blansko

Alfred

Zde uvádíme poslední dopis, který dostali blanenští skauti zastoupení Soňou, od Alfreda z Indie.

Moje drahá této Soňo,
Tento dopis Vám píše Váš milovaný Alfred. Přeji Vám šťastné Velikonoce. Na Boží Hod Velikonoční vstáváme velmi brzy v pět hodin ráno a jdeme do kostela. Připravujeme cukroví a všichni šťastně slavíme Velikonoce.
Mám se zde dobře. Doufám, že máte taky fajn. Daří se mi i ve škole. Líbí se mi všechny předměty, ze druhé čtvrtletní zkoušky jsem dostal známku B+. Připravuji se na třetí čtvrtletní zkoušku a doufám, že dostanu známku A+. Měli jsme v naší škole sportovní den a já jsem se také zúčastnil. Slavili jsme také Den republiky 26. ledna a Den míru 30. ledna. Všechny aktivity proběhly skvěle.
Naše skupina Bala jyothi oslavovala Vánoce ve škole. Hráli jsme různé druhy her a já jsem vyhrál první cenu. Také jsem ten den dostal svůj nový vánoční oblek. Velmi se mi líbí. Doma jsme Vánoce oslavili přímo velkolepě a s radostí. Měli jsme také prázdniny. Hodně jsem si hrál a také jsem si dělal úkoly do školy.
S naší Bala jyothi skupinou jsme byli na studijním výletě v Hyderabadu. Tam jsme viděli Ramoji Film City. Bylo to velmi pěkné. Projížděli jsme autobusem filmovými ateliéry. Také jsme šli do pevnosti Bidar, kde jsme si pak hráli. Pevnost je velmi stará a teď ji opravují.
Doma se všem daří dobře. Denně se za Vás modlíme. Moji rodiče se na Vás stále ptají. Chtějí vědět, kdy nás přijedete pozdravit. Děkuji Ti, teto, za peníze, které mi posíláš na školní pomůcky jako tašku, knihy, uniformu a vánoční oblek a vůbec za všechno. Ještě jednou přeji šťastné Velikonoce.

S díky Váš milující
Alfred

* * *
Wir von Adopce na dálku glauben fest daran, dass in der Bildung das beste Rezept für ein schönes und gerechtes Leben liegt.
Seit Generationen überliefertes Wissen und die Basis des Kulturkreises, aus dem es stammt, stecken in jedem unserer Taten. Sie sind ein Gruß der Menschen, die jedem Einzelnen alle Liebe und Sorgfalt angedeihen ließen. Die Zukunft hat den Namen: Bildung.

We at Adopce na dálku are convinced that education has the best recipes for a long and happy life. The traditional knowledge of many generations and the base of the cultural circle form the essence of each of our action. It is a compliment of the people who were devoted to everyone with all their love and care. The future has its name: education.

* * *